Založ si blog

Győr, Wiedeň a Knopfler.

Je čas dovoleniek a tak si prečítajte krátky  blog z jednej letnej cesty. Humennému, jeho problémom a najmä riešeniam sa budeme venovať o týždeň.  Koncert Marka Knopflera sme spojili s krátkym výletom do Győru a samotnej Viedne. Boli to len dve noci, no veľmi zaujímavé. V Maďarsku sme prespali neplánovane, ale mesto nás prekvapilo. Príjemne. 

Návštevu starého chrámu nám prekazila slávnosť. Neviem presne čo to bolo, ale limuzíny a ochranka nasvedčovala tomu, že tam boli aj politici. Bola to slávnosť s procesiou cez mesto.

Vojaci a veteráni.

 

 

Sprievod mestom. Krásna dychovka. Prekvapením boli pre mňa poľské vlajky v sprievode.

Majestátnosť stáročných múrov a diskusie politikov.

Nábrežie ponúka krásne scenérie a výhľady. Zvlášť večer.

Po noci v lacnom hoteli, kde celú noc hučal nejaký motor a vôbec sme nemohli zaspať, sme vyrazili smer Viedeň. Diaľničná známka hneď na hranici, navigácia nás krásne doviedla priamo pred vchod parkovacieho domu.

Na parkovanie sme využili tento parkovací dom. Cena na 24 hodín bola 3,60 eur. Samoobslužná budova, bez človeka. Len cca 200 metrov od stanice metra. Metrom sme sa presúvali stále. Kúpili sme si 48 hodinový lístok, ktorý platí aj na autobusy a električky. Aspoň my sme to tak pochopili a tak sme ho aj využívali. Stál asi 13 eur. Automat mal dokonca voľbu slovanského jazyka.

 

Cestovanie po Viedni je jednoduché. Zvlášť v spojení s mobilom a nejakou appkou, ktorá vám presne ukáže, kde je zastávka autobusu, o koľko minút príde a kde máte prestúpiť. Bratislava bez metra, nemá šancu rozvoj dopravy zvládnuť. Bez metra to nejde. Trošku nás len zmiatla odstávka na jednej trase, ale rýchlo sme sa zorientovali a prestúpili.

Viedeň je plná turistov. Určite sa sem vrátim niekedy v jeseni. Jedna veľká zvláštnosť a novinka, ktorú som bohužiaľ zabudol vyfotiť, sú kolobežky. Elektrické kolobežky, ktoré si odomknete cez aplikáciu a používate. Nebolo zvláštnosťou vidieť kolobežku v noci, len tak zaparkovanú na chodníku, alebo opretú o múr pri vchode. Ako to presne funguje, kto ich zbiera a kto nabíja, neviem.

Všade, samozrejme, cestičky pre cyklistov, ale aj napríklad benzínka bod budovou. Tiež ma zaujalo osvetlenie cesty týmto zvláštnym spôsobom. No je potrebných menej svetiel a oveľa menej sĺpov. Ale najdôležitejšie je, že na kraji cesty môžu rásť stromy! Zaujímavé riešenie. Tých nápadov pre samosprávu a naše mesto som videl množstvo. Postupne ich budem zverejňovať. Cestu som využil aj ja návštevu, pravdepodobne najmodernejšej teplárne na Slovensku. Som nesmierne rád, že odborníci priamo od fachu prisľúbili pomoc, pri hľadaní riešenia, ako ďalej s teplom v Humennom. O tom čo som videl a čo by to znamenalo pre Humenné ( také niečo mať ) niekedy inokedy.

No a nakoniec nás čakal nádherný a úžasný koncert Marka Knopflera. Jeho hudba ma sprevádza asi od mojich 15 rokov. Pre mňa, niet nič lepšie  🙂  Zaspomínal som si na môj prvý koncert vo Viedni. Písal sa rok 1992. Cestoval som stopom, koncert bol na Pratri.

Bol to krátky, no zaujímavý výlet s krásnymi stretnutiami a úžasným koncertom.

West Ham v Humennom

29.07.2019

Nestáva sa často, aby klub z anglickej najvyššej ligy hral v Humennom. Vlastne , za celú históriu sa to stalo len raz, pred pár dňami. Na našom ihrisku, v rámci prípravy, odohrala zápas rezerva viac »

Humenné: Chceme tu turistov, alebo nie?

15.07.2019

Leto dáva do pohybu ľudí. Leto je hlavnou sezónou pre turistov. Niekto obľubuje more, iný hory. Niekto kultúrne podujatia, zahraničie, šport alebo adrenalín. Akých turistov by malo lákať mesto viac »

Japonci čapovali pivo v Humennom zadarmo.

01.07.2019

Leto je čas na festivaly a zábavu. Leto je tak isto aj čas, na usporiadanie reklamných akcií. Jednu takú akciu sme mali v sobotu v Humennom. Boli ste? Aké bolo pivo? Chutilo vám? tak sa na túto viac »

Nemecko, koronavírus, karneval

Koronavírus je pred hranicami Slovenska

27.02.2020 00:00

Koronavírus je krok od slovenských hraníc. Do týždňa až dvoch prekročí naše hranice, tvrdí Vladimír Krčméry, riaditeľ Slovenského tropického inštitútu.

Klaus Iohannis

Rumunský prezident poveril zostavením vlády ministra financií Florina Citu

26.02.2020 22:05

Podľa analytikov je tento prezidentov krok súčasťou jeho plánu na vypísanie predčasných volieb.

Zuzana Čaputová

Ústavní činitelia vyzvali k voľbám. Účasťou podľa Čaputovej prijímame spoluzodpovednosť za štát

26.02.2020 19:50, aktualizované: 20:00

Podľa prezidentkiných slov sme si v deň volieb všetci rovní, lebo každý má len jeden hlas.

Za ľudí / Andrej Kiska

Kiska potvrdil autenticitu komunikácie s premiérom, ten ju označil za divadlo

26.02.2020 19:36

Komunikácia súvisí s prípadom údajného vydierania Kisku Ficom pri voľbe ústavných sudcov.

23miroslav

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 19
Celková čítanosť: 58549x
Priemerná čítanosť článkov: 3082x

Autor blogu