Založ si blog

West Ham v Humennom

Nestáva sa často, aby klub z anglickej najvyššej ligy hral v Humennom. Vlastne , za celú históriu sa to stalo len raz, pred pár dňami. Na našom ihrisku, v rámci prípravy, odohrala zápas rezerva West Hamu prípravný zápas s našimi futbalistami. Išlo konkrétne o mužstvo do 23 rokov, v ktorého radoch hrajú už aj futbalisti so skúsenosťami z Pemiere league, alebo európskych pohárov. 

 

Ako viete, mojim koníčkom je fotografovanie a fotím najmä šport. Pri fotení športových zápolení má fotograf prístup aj na miesta, kde sa bežný divák nedostane. Často vidím a počujem veci, ktoré sú divákom na tribúnach skryté. Nie je to len cvakanie fotoaparátu, ale aj sledovanie správania sa hráčov, trénerov, rozhodcov. Možno si poviete, že to bol len prípravný zápas a West Ham tu bol len s mladíkmi do 23 rokov. No vidieť ich prístup už pri príchode na štadión, prípravu rozcvičky, rozcvičku a samotnú hru, bolo zážitkom. Všetko je zorganizované na profesionálnej úrovni od a po z. Dokonca bublinková minerálka im musela byť vymenená za neperlivú. Vybavenie lekárov na lavičke, by závidela nejedena ambulancia. Priniesli si všetko so sebou a lekár sa rozbiehal k ležiacemu hráčovi na trávniku vždy aj s defibrilátorom v taške. Každý hráč mal čip snímajúci jeho pohyb a analylitik všetko sledoval. Vlastný kameraman a fotograf.  Detaily. Ale práve z takýchto detailov sa skladá a funguje veľké mužstvo. 

 

Náš Humenský futbal stojí práve na začiatku takej cesty, vybudovať klub, vybudovať mužstvo. Všetci spomíname na to, čo znamenal v Slovenskom futbale, Chemlon Humenné. Áno, boli to dobré roky, ale šport sa vtedy robil inak. Celá spoločnosť bola iná, financovanie športu bolo iné, mládež bola iná, my sme boli iní.

 

Funkcionárom FK Humenné, sa podaril úžasný kúsok, dostali do Humenného klub z Londýna. Pre niekoho, kto okolo športu nerobil nič, sa to zdá ako hračka. No nie je to. Pre mňa a pre futbalových fanúšikov z  Humenného a okolia, to bol signál, že pri futbale sú ľudia, ktorí ho chcú robiť dobre, zodpovedne a budujú základy na ďalšie roky. Pre deti, ktoré nastupovali s oboma tímami na plochu a stáli tam počas hranie hymien, to môže byť obrovská motivácia do ďalších rokov. Tak ako pre ich trénerov bola motivácia sledovať hráčov Chemlonu proti Aténam. Jednoducho, prepojenie mládežníckeho a seniorského športu musí fungovať a sú to spojené nádoby. Pokiaľ mládež nebude mať “na dosah” svoje vzory z A mužstva, nebude úspešný ani mládežnícky šport. A práve toto je kľúč k tomu, či vybudujeme v Humennom kvalitný, funkčný a úspešný klub, alebo sa to po pár rokoch všetko rozsype, ako je tomu napríklad teraz v Bardejove.

Neutopme túto dobre rozbehnutú robotu v hádkach a neodborných debatách. O pár týždňov sa budeme pozerať, čo sa bude diať s našim hokejom.  Nezverme Humenský šport do rúk kriminálnikom a obéznym deťom, ktoré “športujú” iba ak hraním počítačových hier FIFA a NHL. 

Futbalisti už majú za sebou prvý zápas s Lipanmi. Vyhrali ho 3:1. Naši futbalisti si určite zaslúžia vašu priazeň a vaše povzbudenie na najbližšom zápase. Príďte sa zabaviť na futbal a povzbudiť našich chlapcov. Potrebujú cítiť našu podporu. Oni hrajú futbal pre vás. 

Chcem ešte raz poďakovať všetkým, ktorí sa podieľali na tom, aby sa tu West Ham dostal a aby sa tu cítili dobre, lebo oni sa tu dobre cítili.  

Andrej Danko už nie je predsedom SNS

15.03.2020

Po voľbách, ktoré skončili neúspechom pre dovtedy koaličnú stranu SNS je čas na malé vyhodnotenie. Zároveň aj na odpovede na mnoho otázok ktoré dostávajú členovia najstaršej politickej strany na Slovensku. Ako je to možné, že strana dosiahla taký slabý výsledok? Čo bude SNS robiť ďalej a kto stojí teraz na čele strany? Áno, SNS je najstaršou stranou na politickej [...]

Humenné: Chceme tu turistov, alebo nie?

15.07.2019

Leto dáva do pohybu ľudí. Leto je hlavnou sezónou pre turistov. Niekto obľubuje more, iný hory. Niekto kultúrne podujatia, zahraničie, šport alebo adrenalín. Akých turistov by malo lákať mesto Humenné? Aj ja som strávil teraz pár dní v zahraničí. Včera som sa vracal autom v noci. Všetci spolucestujúci spali a tak som si to šinul prázdnymi cestami od Miškolca. [...]

Győr, Wiedeň a Knopfler.

08.07.2019

Je čas dovoleniek a tak si prečítajte krátky blog z jednej letnej cesty. Humennému, jeho problémom a najmä riešeniam sa budeme venovať o týždeň. Koncert Marka Knopflera sme spojili s krátkym výletom do Győru a samotnej Viedne. Boli to len dve noci, no veľmi zaujímavé. V Maďarsku sme prespali neplánovane, ale mesto nás prekvapilo. Príjemne. Návštevu starého chrámu [...]

Druhá svetová vojna / História /

Litva odsúdila ruský pohľad na druhú svetovú vojnu

07.04.2020 23:38

Litovský parlament v jednomyseľne prijatom vyhlásení vyzval Európu k odporu voči "historickému revizionizmu" a "dezinformáciám", aké uplatňuje a šíri Rusko ohľadom histórie druhej sv. vojny.

Tennessee

Zástupca šerifa v štáte Tennessee zastrelil útočníka, ktorý dobodal na smrť tri osoby

07.04.2020 22:00

Motív útočníkovho konania nebol bezprostredne známy.

Rafael Correa

Ekvádorského exprezidenta odsúdili na osem rokov väzenia

07.04.2020 21:57

V procese bolo obžalovaných celkovo 21 ľudí a kauza sa týkala úplatkov z rokov 2012 až 2016 a nelegálneho financovania strany Aliancie PAIS.

putá / zatykač /

Izraelská tajná služba zatkla špióna údajne pracujúceho pre Irán

07.04.2020 21:41

Muž mal byť v spojení s iránskymi agentmi pôsobiacimi v zahraničí, ktorí mu poskytli finančné prostriedky, pokyny a šifrovacie zariadenie.

23miroslav

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 20
Celková čítanosť: 94228x
Priemerná čítanosť článkov: 4711x

Autor blogu