Založ si blog

West Ham v Humennom

Nestáva sa často, aby klub z anglickej najvyššej ligy hral v Humennom. Vlastne , za celú históriu sa to stalo len raz, pred pár dňami. Na našom ihrisku, v rámci prípravy, odohrala zápas rezerva West Hamu prípravný zápas s našimi futbalistami. Išlo konkrétne o mužstvo do 23 rokov, v ktorého radoch hrajú už aj futbalisti so skúsenosťami z Pemiere league, alebo európskych pohárov. 

 

Ako viete, mojim koníčkom je fotografovanie a fotím najmä šport. Pri fotení športových zápolení má fotograf prístup aj na miesta, kde sa bežný divák nedostane. Často vidím a počujem veci, ktoré sú divákom na tribúnach skryté. Nie je to len cvakanie fotoaparátu, ale aj sledovanie správania sa hráčov, trénerov, rozhodcov. Možno si poviete, že to bol len prípravný zápas a West Ham tu bol len s mladíkmi do 23 rokov. No vidieť ich prístup už pri príchode na štadión, prípravu rozcvičky, rozcvičku a samotnú hru, bolo zážitkom. Všetko je zorganizované na profesionálnej úrovni od a po z. Dokonca bublinková minerálka im musela byť vymenená za neperlivú. Vybavenie lekárov na lavičke, by závidela nejedena ambulancia. Priniesli si všetko so sebou a lekár sa rozbiehal k ležiacemu hráčovi na trávniku vždy aj s defibrilátorom v taške. Každý hráč mal čip snímajúci jeho pohyb a analylitik všetko sledoval. Vlastný kameraman a fotograf.  Detaily. Ale práve z takýchto detailov sa skladá a funguje veľké mužstvo. 

 

Náš Humenský futbal stojí práve na začiatku takej cesty, vybudovať klub, vybudovať mužstvo. Všetci spomíname na to, čo znamenal v Slovenskom futbale, Chemlon Humenné. Áno, boli to dobré roky, ale šport sa vtedy robil inak. Celá spoločnosť bola iná, financovanie športu bolo iné, mládež bola iná, my sme boli iní.

 

Funkcionárom FK Humenné, sa podaril úžasný kúsok, dostali do Humenného klub z Londýna. Pre niekoho, kto okolo športu nerobil nič, sa to zdá ako hračka. No nie je to. Pre mňa a pre futbalových fanúšikov z  Humenného a okolia, to bol signál, že pri futbale sú ľudia, ktorí ho chcú robiť dobre, zodpovedne a budujú základy na ďalšie roky. Pre deti, ktoré nastupovali s oboma tímami na plochu a stáli tam počas hranie hymien, to môže byť obrovská motivácia do ďalších rokov. Tak ako pre ich trénerov bola motivácia sledovať hráčov Chemlonu proti Aténam. Jednoducho, prepojenie mládežníckeho a seniorského športu musí fungovať a sú to spojené nádoby. Pokiaľ mládež nebude mať “na dosah” svoje vzory z A mužstva, nebude úspešný ani mládežnícky šport. A práve toto je kľúč k tomu, či vybudujeme v Humennom kvalitný, funkčný a úspešný klub, alebo sa to po pár rokoch všetko rozsype, ako je tomu napríklad teraz v Bardejove.

Neutopme túto dobre rozbehnutú robotu v hádkach a neodborných debatách. O pár týždňov sa budeme pozerať, čo sa bude diať s našim hokejom.  Nezverme Humenský šport do rúk kriminálnikom a obéznym deťom, ktoré “športujú” iba ak hraním počítačových hier FIFA a NHL. 

Futbalisti už majú za sebou prvý zápas s Lipanmi. Vyhrali ho 3:1. Naši futbalisti si určite zaslúžia vašu priazeň a vaše povzbudenie na najbližšom zápase. Príďte sa zabaviť na futbal a povzbudiť našich chlapcov. Potrebujú cítiť našu podporu. Oni hrajú futbal pre vás. 

Chcem ešte raz poďakovať všetkým, ktorí sa podieľali na tom, aby sa tu West Ham dostal a aby sa tu cítili dobre, lebo oni sa tu dobre cítili.  

Korupcia v Humennom: Cash pre policajta, pre primátora ponožky?

24.11.2020

Mysleli ste si, že primátor mesta Humenné, Miloš Meričko ( Oľano, SaS, Progresívne Slovensko, KDH, SPolu… ) bude bez korupčných káuz? Mysleli ste si, že nič také sa nemôže stať a on bude vzorom čestnosti a boja proti korupcii? Čakali ste, že po svojom nástupe do funkcie odhalí množstvo káuz bývalého vedenia, predražené zákazky a zneužívania právomocí [...]

Andrej Danko už nie je predsedom SNS

15.03.2020

Po voľbách, ktoré skončili neúspechom pre dovtedy koaličnú stranu SNS je čas na malé vyhodnotenie. Zároveň aj na odpovede na mnoho otázok ktoré dostávajú členovia najstaršej politickej strany na Slovensku. Ako je to možné, že strana dosiahla taký slabý výsledok? Čo bude SNS robiť ďalej a kto stojí teraz na čele strany? Áno, SNS je najstaršou stranou na politickej [...]

Humenné: Chceme tu turistov, alebo nie?

15.07.2019

Leto dáva do pohybu ľudí. Leto je hlavnou sezónou pre turistov. Niekto obľubuje more, iný hory. Niekto kultúrne podujatia, zahraničie, šport alebo adrenalín. Akých turistov by malo lákať mesto Humenné? Aj ja som strávil teraz pár dní v zahraničí. Včera som sa vracal autom v noci. Všetci spolucestujúci spali a tak som si to šinul prázdnymi cestami od Miškolca. [...]

Bernard Papánek

Zomrel 101-ročný hrdina druhej svetovej vojny Bernard Papánek

22.01.2021 00:50

V nedeľu sa dožil krásnych 101 rokov, tento štvrtok zomrel. Slovensko stratilo Bernarda Papánka, jedného z najdlhšie žijúcich vojenských veteránov, čo bojovali proti nacizmu.

Ide o Pravdu, Andrej Matišák, Mária Hlucháňová

Matišák v Ide o pravdu: Vylieči Biden rozdelenú Ameriku?

22.01.2021 00:00

Nový americký prezident Joe Biden povedal dôležité veci o demokracii a právnom štáte, komentoval jeho vystúpenie Andrej Matišák, redaktor denníka Pravda.

učiteľ slovenska 2020

Učiteľom Slovenska 2020 je pedagogička zo Senca

21.01.2021 18:42

V novovytvorenej kategórii Učiteľ na diaľku vyhral Dávid Králik.

český parlament

Potýčka kvôli rúškam. V českom parlamente sa pobili poslanci

21.01.2021 18:16

Nezaradený poslanec Lubomír Volný sa dostal do slovného konfliktu s podpredsedom Poslaneckej snemovne Tomášom Hanzelom.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 21
Celková čítanosť: 106567x
Priemerná čítanosť článkov: 5075x

Autor blogu