Založ si blog

Humenská evalvácia.

V tieni presviedčania o výhodnosti zmluvy s HES sa v našom meste odohráva iná veľká zmena. Ide o zmenu organizačnej štruktúry na MsÚ. Už som sa tejto téme okrajovo venoval, ale zaslúži si určite viac pozornosti.

Prichádza až takmer sedem mesiacov po nástupe primátora. Prečo tak neskoro? Nebolo to pripravené? Nuž, niekto hovorí o neschopnosti vedenia mesta a úradu, iní o tom, že prebiehal tvrdý boj zástupcov strán, ktorí pomohli novému primátorovi do kresla. To sa možno dozvieme niekedy v budúcnosti.

Popri spomínanej hre o teplo, sa na aktuálnom zastupiteľstve preberal aj bod “ Informatívna správa o výdavkoch mesta v rokoch 2011 – 2019. Z priloženej tabuľky vyplýva, že za tieto roky bolo na externé právne služby použitých vyše 70.700 eur. Uvažujem nad tým, prečo tento bod zaradili poslanci do rokovania. Prečo tam nezaradili informáciu o právnych službách od roku 1990. Išlo pravdepodobne o to, poukázať, koľko na externých právnikov minula primátorka Vaľová. Ide o to poukázať, že sa plytvalo zdrojmi, hoci mesto malo vlastného právnika a právny odbor. Nechcem nikoho obhajovať a ani sa vyjadrovať k hospodárnosti, účelnosti a efektívnosti takto vynaložených finančných prostriedkov, pokiaľ nemám údaje.  Vyžadovalo by si to dôkladnejšiu analýzu a rozbor.

Čo majú ale výdavky Vaľovej na právne služby spoločné s Meričkovou zmenou organizačnej štruktúry na MsÚ? Tak sa na to spoločne pozrime.

V prvom rade, je zmena organizačnej štruktúry len zámienkou na obsadenie pracovných pozícií svojimi ľuďmi. Som o tom presvedčený a blízka budúcnosť mi dá zapravdu.

V súvislosti s ohlasovanou zmenou organizačnej štruktúry, je zverejnená veľmi zaujímavá objednávka a už aj faktúra. Čuduj sa svete, na externé služby. Nejde ale práve o právne, externé služby, ale o služby: “ Evalvácia organizačnej štruktúry… “

Čo? E čo?

( Evalvácia – odborné posudzovanie, posúdenie úrovne plnenia vopred stanovených kvalitatívnych a kvantitatívnych kritérií, hodnotenie )

Evalváciu organizačnej štruktúry robila firma School consulting. s.r.o. Nehľadajte ju na internete, web je nedostupný.

Funkčnú webovú stránku tejto firmy nehľadajte.

Funkčnú webovú stránku tejto firmy nehľadajte.

 

 

 

Takže čo vlastne firma evalvovala, keď už 20.5.2019 bolo vyhlásené výberové konanie na pozície šéfov nových odborov? Objednávka bola vystavená 11.6.  Ani tak, ani tak to nepasuje… Ani na starú a ani na novú organizačnú štruktúru.

 

Objednávka externých služieb na evalváciu.

 

Áno, 1.850 eur za niečo, čo ani nevieme čo to je. Museli to robiť poriadní odborníci a špecialisti. 1.850 eur zaplatiť za nejakú externú službu, keď máme na MsÚ zamestnaných takmer 100 ľudí? 1.850 eur za analýzu čoho? 1.850 eur externej firme, hoci máme na meste právnikov a iných skúsených odborníkov? Určite to bude renomovaná firma a keďže jej nefunguje (určite dočasne) webová stránka, pre všetkých, ktorí majú záujem o evalváciu, firma sídli tu:

 

Sídlo spoločnosti School consulting podľa Google street view. Aktuálny stav môže byť odlišný.

 

 

 

Nuž, sídli veľmi blízko, v dedinke s 250 obyvateľmi. Hneď za rohom je táto renomovaná spoločnosť, ktorá si nechala zaplatiť od Humenčanov 1.850,- eur. Tak, aspoň konatelia a majitelia sú odborníci, toto bude určite argument. Veď čo iné? Ako inak by vedenie 33 tisícového mesta zaplatilo za e – nikdy sa to nenaučím, toľké peniaze. Konateľa treba radšej hľadať na jeho pracovisku, v Metodicko – pedagogickom centre v Prešove. 

 

 

Hudobná výchova je top.

 

Život ide ďalej aj v Humennom. Samospráva musí riešiť zložité, zložitejšie a veľmi zložité problémy. Všetky financie musia byť použité účelne, efektívne a hospodárne. O tom, či tak bolo použitých 70.700,- eur v rokoch 2011 až 2019 na právne , externé služby, neviem. Je možné že áno a je možné že nie.

Na MsÚ ale teraz niekde leží faktúra, od externej firmy, na 1.850,- za E neviemčo. Čaká na deň splatnosti. Ešte stále je čas nezaplatiť ju. Humenčania určite E neviemčo  nepotrebovali. Tieto peniaze sa mohli použiť, napríklad na zaplatenie letného tábora, pre 6 detí zo sociálne odkázaných rodín. 

 

 

Korupcia v Humennom: Cash pre policajta, pre primátora ponožky?

24.11.2020

Mysleli ste si, že primátor mesta Humenné, Miloš Meričko ( Oľano, SaS, Progresívne Slovensko, KDH, SPolu… ) bude bez korupčných káuz? Mysleli ste si, že nič také sa nemôže stať a on bude vzorom čestnosti a boja proti korupcii? Čakali ste, že po svojom nástupe do funkcie odhalí množstvo káuz bývalého vedenia, predražené zákazky a zneužívania právomocí [...]

Andrej Danko už nie je predsedom SNS

15.03.2020

Po voľbách, ktoré skončili neúspechom pre dovtedy koaličnú stranu SNS je čas na malé vyhodnotenie. Zároveň aj na odpovede na mnoho otázok ktoré dostávajú členovia najstaršej politickej strany na Slovensku. Ako je to možné, že strana dosiahla taký slabý výsledok? Čo bude SNS robiť ďalej a kto stojí teraz na čele strany? Áno, SNS je najstaršou stranou na politickej [...]

West Ham v Humennom

29.07.2019

Nestáva sa často, aby klub z anglickej najvyššej ligy hral v Humennom. Vlastne , za celú históriu sa to stalo len raz, pred pár dňami. Na našom ihrisku, v rámci prípravy, odohrala zápas rezerva West Hamu prípravný zápas s našimi futbalistami. Išlo konkrétne o mužstvo do 23 rokov, v ktorého radoch hrajú už aj futbalisti so skúsenosťami z Pemiere league, alebo európskych [...]

Bernard Papánek

Zomrel 101-ročný hrdina druhej svetovej vojny Bernard Papánek

22.01.2021 00:50

V nedeľu sa dožil krásnych 101 rokov, tento štvrtok zomrel. Slovensko stratilo Bernarda Papánka, jedného z najdlhšie žijúcich vojenských veteránov, čo bojovali proti nacizmu.

Ide o Pravdu, Andrej Matišák, Mária Hlucháňová

Matišák v Ide o pravdu: Vylieči Biden rozdelenú Ameriku?

22.01.2021 00:00

Nový americký prezident Joe Biden povedal dôležité veci o demokracii a právnom štáte, komentoval jeho vystúpenie Andrej Matišák, redaktor denníka Pravda.

učiteľ slovenska 2020

Učiteľom Slovenska 2020 je pedagogička zo Senca

21.01.2021 18:42

V novovytvorenej kategórii Učiteľ na diaľku vyhral Dávid Králik.

český parlament

Potýčka kvôli rúškam. V českom parlamente sa pobili poslanci

21.01.2021 18:16

Nezaradený poslanec Lubomír Volný sa dostal do slovného konfliktu s podpredsedom Poslaneckej snemovne Tomášom Hanzelom.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 21
Celková čítanosť: 106568x
Priemerná čítanosť článkov: 5075x

Autor blogu