Založ si blog

Humenné – prípad hodný osobitného zreteľa.

Základným princípom miestnej samosprávy je , že si občania mesta, voliči, vyberú svojich zástupcov a tí sa budú na vopred určené obdobie starať o to, aby v meste všetko fungovalo a boli splnené všetky zákonné povinnosti. Toto obdobie je stanovené teraz na 4 roky, tj do 2022, nakoľko sa voľby konali v jeseni 2018

Od slova starať sa je odvodené aj slovo starosta a v mestách sa to pretransformovalo na primátor. Spoločne s poslancami spolurozhodujú a spravujú mesto a mestský majetok. Nie je to jednoduchá práca. Musia riešiť množstvo problémov a hľadať riešenia na rôzne otázky a výzvy.

Sú mestá a mestské zastupiteľstvá, ktoré pracujú naozaj tvrdo na zlepšení života svojich voličov a sú aj primátori a poslanci, ktorí sa skôr starajú o “SVOJICH” voličov a sponzorov. Ako takéto samosprávy rozlíšiť? Kto sa fakt stará o rozvoj zvereného územia a majetku a kto sa stará prednostne o “ NAŠICH ĽUDÍ” ?

Za politikov hovori činy a nie statusy na sociálnych siťach. Za politikov hovoria ich hlasovania a nie to čo povedia v naškrobených oblekoch s bielou vreckovkou vo vrecku saka.  Za politikov hovoria ich vulgárne útoky na kandidátov, ktorí neuspeli vo voľbách a nazývajú ich skrachovancami. Za politikov hovorí to, ako sa stavajú ku kritike. Či ako maláé deti, alebo ako chlapi.

Naša Humenská samospráva už vyše šesť mesiacov veľa hovorí a ukazuje sa na krásnych fotografiách. Aká je však skutočnosť? Čo vlastne noví poslanci a primátor robia? Ako vlastne spravujú veci verejné? Mohli by sme tvrdiť, že sa zmenila atmosféra v meste. Ale ako?

Na mestskom úrade sa rozbiehajú čistky a “JEJ” ľudí musia nahradiť “NAŠI ĽUDIA” Presne ako o tom píše Ladislav Mňačko vo svojej knihe – Ako chutí moc. Veď “ NAŠI ĽUDIA “ to vedia robiť lepšie a ocenia to. Koho vyhodia? Kto zostane? Kto nový príde?  Obsadzovanie aj vedúcich pozícií bez výberových konaní, zverejňovanie zápisníc mesiac a pol po zasadnutiach, zneužívanie mestského webu na zastrašovanie kritikov a na vlastnú osobnú propagáciu. Obsadzovanie komisií len vlastnými politickými nominantmi a vylúčenie verejnosti z ich rokovaní. Zvláštnou kapitolou je vzťah vedenia mesta k nášmu spoločnému majetku. Na minulom zasadnutí to boli dva priame predaje pozemkov. Teraz sú pripravené hneď 4 priame predaje pozemkov, jedná zámena pozemkov a 5 dlhodobých prenájmov. Všetko je určené konkrétnym osobám a prenájmy sú až na obdobie 30 rokov.

Aj vás zamrazilo? Treba k tomu ešte pripočítať pripravovanú zmluvu na služby MHD – na obdobie 10 rokov a samozrejme čerešničku na torte, prenájom tepelných rozvodov vo vlastníctve mesta súkromnej firme na 15 rokov. Proti poslednej zmluve sa zdvihla vlna odporu medzi ľuďmi a nechcú, aby bolo teplo pre mesto vyrábané z uhlia a výrobu a distribúciu ovládala jedna rodina. 

Aj takto sa dá riadiť samospráva. namiesto slušného, moderného a proaktívneho prístupu sa dá všetko predať, vymeniť a dlllllllllllllllllllhodobo prenajať.

Čakám, kedy bude na programe dlhodobý prenájom celého mesta, ako prípad hodný osobitného zreteľa. Vtedy totiž netreba žiadnu verejnú súťaž.

Andrej Danko už nie je predsedom SNS

15.03.2020

Po voľbách, ktoré skončili neúspechom pre dovtedy koaličnú stranu SNS je čas na malé vyhodnotenie. Zároveň aj na odpovede na mnoho otázok ktoré dostávajú členovia najstaršej politickej strany na Slovensku. Ako je to možné, že strana dosiahla taký slabý výsledok? Čo bude SNS robiť ďalej a kto stojí teraz na čele strany? Áno, SNS je najstaršou stranou na politickej [...]

West Ham v Humennom

29.07.2019

Nestáva sa často, aby klub z anglickej najvyššej ligy hral v Humennom. Vlastne , za celú históriu sa to stalo len raz, pred pár dňami. Na našom ihrisku, v rámci prípravy, odohrala zápas rezerva West Hamu prípravný zápas s našimi futbalistami. Išlo konkrétne o mužstvo do 23 rokov, v ktorého radoch hrajú už aj futbalisti so skúsenosťami z Pemiere league, alebo európskych [...]

Humenné: Chceme tu turistov, alebo nie?

15.07.2019

Leto dáva do pohybu ľudí. Leto je hlavnou sezónou pre turistov. Niekto obľubuje more, iný hory. Niekto kultúrne podujatia, zahraničie, šport alebo adrenalín. Akých turistov by malo lákať mesto Humenné? Aj ja som strávil teraz pár dní v zahraničí. Včera som sa vracal autom v noci. Všetci spolucestujúci spali a tak som si to šinul prázdnymi cestami od Miškolca. [...]

Druhá svetová vojna / História /

Litva odsúdila ruský pohľad na druhú svetovú vojnu

07.04.2020 23:38

Litovský parlament v jednomyseľne prijatom vyhlásení vyzval Európu k odporu voči "historickému revizionizmu" a "dezinformáciám", aké uplatňuje a šíri Rusko ohľadom histórie druhej sv. vojny.

Tennessee

Zástupca šerifa v štáte Tennessee zastrelil útočníka, ktorý dobodal na smrť tri osoby

07.04.2020 22:00

Motív útočníkovho konania nebol bezprostredne známy.

Rafael Correa

Ekvádorského exprezidenta odsúdili na osem rokov väzenia

07.04.2020 21:57

V procese bolo obžalovaných celkovo 21 ľudí a kauza sa týkala úplatkov z rokov 2012 až 2016 a nelegálneho financovania strany Aliancie PAIS.

putá / zatykač /

Izraelská tajná služba zatkla špióna údajne pracujúceho pre Irán

07.04.2020 21:41

Muž mal byť v spojení s iránskymi agentmi pôsobiacimi v zahraničí, ktorí mu poskytli finančné prostriedky, pokyny a šifrovacie zariadenie.

23miroslav

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 20
Celková čítanosť: 94242x
Priemerná čítanosť článkov: 4712x

Autor blogu