Založ si blog

Slušnosť do Humenného stále nedorazila.

Hľadáte prácu? Rýchlo sa zapojte do výberového konania na miesto asistenta/asistentky primátora Merička v Humennom. Výberové konanie je TU.

           Oznámenie o tom, že sa hľadá nový pracovník na mestský úrad, by ste na titulke webovej stránky mesta hľadali márne. Tam máte reklamu na pivo Šariš a na koncert Kristíny s Alexandrovcami. Na podklady k výberovému konaniu potrebujete pár presných  “ klikov”

Propagácia alkoholických nápojov a pivovaru priamo v aktualitách mesta Humenné

Tesne pred Veľkonočnými sviatkami.

Na podanie prihlášky stanovil primátor 9 dní od zverejnenia, vrátane 4 dní sviatkov. Je to taká smerácka taktika, všetky dôležité výzvy zverejňovať pred Vianocami, alebo inými sviatkami. Ľudia si to nevšimnú a tak NÁŠ ČLOVEK má ľahšiu cestu k pracovnému miestu.

Vážne len asistent?

Podľa toho, akú prácu má úspešný uchádzač vykonávať, nejde vôbec o miesto asistenta. Má organizovať, zabezpečovať, analyzovať, koordinovať. Dokonca má koordinovať prácu referátov. Toto nie je pozícia asistenta, toto je pozícia, ktorá by sa mala nazývať inak. Zvlášť, keď má za úlohu aj dodržiavanie protokolu pri návštevách. Tak aká to je potom pozícia? V jednej krčme o tom diskutovali chlapi a povedali, že sponzor (veľkopodnikateľ) si tam chce dať svojho človeka, lebo už je pol roka po voľbách a zatiaľ sa mu investované eurá vracajú veľmi pomaly. Nuž aj toto je názor a možno nie ďaleko od pravdy…

 

Stačí stredoškolák?

Na túto pozíciu primátorovi stačí stredoškolák s 5 rokmi praxe. Je jedno akú strednú školu absolvoval, je jedno kde pracoval. Zvláštne a smiešne požiadavky, ktoré sú absolútne v nesúlade s tým, čo by mal tento pracovník robiť. Stačí napríklad pozorne prečítať tento bod:

„….zabezpečovanie prípravy podkladov pre zmluvnú spoluprácu mesta s organizáciami, s ktorými má mesto zámer spolupracovať vo vymedzených oblastiach činnosti mesta, analýza výsledkov  spolupráce, návrh opatrení pre ich rozvoj.”

Dovolím si tvrdiť, že toto je pracovná náplň pre vysokoškoláka, so špecifickým vzdelaním. ( Verejná správa, Právo a pod…) Tiež mi pripadá nelogické zdôrazniť potrebu znalosti zákona o Obecnom zriadení. Je to základný zákon pre samosprávu, ale pracovník na inzerovanej pozícií musí ovládať celý rad zákonov a právnych predpisov, keď má úspešne plniť úlohy, ktoré sú v ozname uvedené. Samotný protokol si vyžaduje samostatné VŠ štúdium, minimálne v dvoch semestroch.

 

Kde opäť Meričko porušil zákon ?

Zákon 305/2004 Z.z to v paragrafe 62, ods.2 hovorí jasne :

„Zamestnávateľ je pri zverejňovaní ponuky zamestnania povinný uvádzať sumu základnej zložky mzdy.“

Primátor si s dodržaním tohto ustanovenia ťažkú hlavu nerobí. Aj napriek tomu, že som na to už pred niekoľkými dňami upozornil v prípade, kedy primátor prijal na MsÚ štyroch SVOJICH ĽUDÍ, ktorí pracovali na jeho kampani. Výšku mzdy vo vyhlásenom výberovom konaní nenájdete.

 

A v tom istom paragrafe, odstavec 6 sa píše:

“Zamestnávateľ je povinný oznámiť voľné pracovné miesto a jeho charakteristiku úradu, v ktorého územnom obvode sa pracovné miesto nachádza; to sa nevzťahuje na voľné pracovné miesto, o ktorom zamestnávateľ poskytuje údaje do informačného systému verejnej správy prevádzkovaného na ústrednom portáli verejnej správy podľa osobitného predpisu.”

 

Samozrejme, že toto voľné pracovné miesto tam zverejnené nie je. Ako inak, o dodržiavaní zákonov sa najlepšie hovorí pred voľbami. Už keď sa sedí na stoličke, ľudia a slušnosť sú ukradnutí.

 

Pred chvíľou mi volal jeden známy. Pýtal sa, či si myslím, že sa niečo zmení. Som o tom presvedčený. Už teraz je vidieť prvé úspechy nášho boja s ľuďmi, ktorí oklamali Humenčanov v minuloročných voľbách. Zverejnili plat zástupkyne, zverejnili už toto “výberové konanie”, zastavili sme pokus o krádež parkovísk.

Len tak, keď budeme pozerať na prsty zlodejom, Keď budeme poukazovať na porušovanie zákonov a budeme brániť demokraciu, len tak vrátime slušnosť do vedenia mesta Humenné.

Spoločne to môžeme dokázať a spoločne môžeme riešiť dôležité veci. Je toho veľmi veľa čo musím byť urobené, čas letí ako bláznivý…

A celkom na záver si dovolím dve perly z vyhláseného výberového konania.

Na túto pozíciu je potrebné:

“ – ovládanie anglického jazyka (ďalší cudzí jazyk vítaný),”

Na akej úrovni je potrebné angličtinu ovládať ?  Ako sa bude hodnotiť toto kritérium? 

 

“Na ústny pohovor budú prizvaní tí uchádzači, ktorí budú najviac vyhovovať kritériám uvedeného výberového konania.”

Najviac? Hmmm   Tak uvidíme, kto bude NAJVIAC vyhovovať kritériám. 🙂

 

Andrej Danko už nie je predsedom SNS

15.03.2020

Po voľbách, ktoré skončili neúspechom pre dovtedy koaličnú stranu SNS je čas na malé vyhodnotenie. Zároveň aj na odpovede na mnoho otázok ktoré dostávajú členovia najstaršej politickej strany na Slovensku. Ako je to možné, že strana dosiahla taký slabý výsledok? Čo bude SNS robiť ďalej a kto stojí teraz na čele strany? Áno, SNS je najstaršou stranou na politickej [...]

West Ham v Humennom

29.07.2019

Nestáva sa často, aby klub z anglickej najvyššej ligy hral v Humennom. Vlastne , za celú históriu sa to stalo len raz, pred pár dňami. Na našom ihrisku, v rámci prípravy, odohrala zápas rezerva West Hamu prípravný zápas s našimi futbalistami. Išlo konkrétne o mužstvo do 23 rokov, v ktorého radoch hrajú už aj futbalisti so skúsenosťami z Pemiere league, alebo európskych [...]

Humenné: Chceme tu turistov, alebo nie?

15.07.2019

Leto dáva do pohybu ľudí. Leto je hlavnou sezónou pre turistov. Niekto obľubuje more, iný hory. Niekto kultúrne podujatia, zahraničie, šport alebo adrenalín. Akých turistov by malo lákať mesto Humenné? Aj ja som strávil teraz pár dní v zahraničí. Včera som sa vracal autom v noci. Všetci spolucestujúci spali a tak som si to šinul prázdnymi cestami od Miškolca. [...]

Druhá svetová vojna / História /

Litva odsúdila ruský pohľad na druhú svetovú vojnu

07.04.2020 23:38

Litovský parlament v jednomyseľne prijatom vyhlásení vyzval Európu k odporu voči "historickému revizionizmu" a "dezinformáciám", aké uplatňuje a šíri Rusko ohľadom histórie druhej sv. vojny.

Tennessee

Zástupca šerifa v štáte Tennessee zastrelil útočníka, ktorý dobodal na smrť tri osoby

07.04.2020 22:00

Motív útočníkovho konania nebol bezprostredne známy.

Rafael Correa

Ekvádorského exprezidenta odsúdili na osem rokov väzenia

07.04.2020 21:57

V procese bolo obžalovaných celkovo 21 ľudí a kauza sa týkala úplatkov z rokov 2012 až 2016 a nelegálneho financovania strany Aliancie PAIS.

putá / zatykač /

Izraelská tajná služba zatkla špióna údajne pracujúceho pre Irán

07.04.2020 21:41

Muž mal byť v spojení s iránskymi agentmi pôsobiacimi v zahraničí, ktorí mu poskytli finančné prostriedky, pokyny a šifrovacie zariadenie.

23miroslav

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 20
Celková čítanosť: 94241x
Priemerná čítanosť článkov: 4712x

Autor blogu