Založ si blog

Parkovacia mafia v Humennom nastupuje.

Úvod

S parkovaním majú problémy v každom meste. V Bratislave a hlavne v Petržalke sa spustila vlna kritiky na primárora Valla, že úplne odbočil od svojich predvolebných sľubov. V Košiciach dokonca kvôli zavedeniu EEI bol novinár Daňo spacifikovaný políciou a celé EEI zrušené. Ale toto, čo sa deje v Humennom, to sa len tak nevidí.

V Bratislave a Košiciach na to idú sofistikovane, krok po kroku. V Humennom pekne po starom, v kurze gangsterských 90 tych rokov, alebo Paškových: Vyhraj voľby a môžeš všetko.

Ako sa parkuje na platenom parkovisku v Humennom.

Či parkujete hodinu, dve, tri, štyri, celý deň, vždy na parkovisku platíte len za jednu hodinu. Na vstupe na parkovisko stojí chlapík, ktorému dáte 40 centov a parkujete koľko chcete. Poplatok sa dokonca ani nevyberá na všetkých mestských plochách, iba tuším na troch. Pri Kultúrnom dome, Pri Mestskom úrade a pri Dome služieb v centre. Parkoviská spravujú technické služby mesta.

 

Jadro

Na zasadnutí MZ, ktoré sa konalo dňa 27.2.2019, bol aj jeden zvláštny bod programu. Správa o tom, aká veľká je strata pri správe parkovísk. Bod programu, nenápadne vsunutý na rokovanie.  Predniesol to navrhovateľ a primátor Meričko dal hlasovať a MZ to zobralo na vedomie. Jednohlasne, bez pripomienok. Keď som to videl, spozornel som. Upss, takéto uznesenie sa prijíma len vtedy, keď chce niekto niečo predať za smiešne peniaze pre NAŠICH ĽUDÍ, namiesto toho , aby sa o svoj majetok začalo mesto starať ako zodpovedný hospodár. Zbystril som pozornosť a čakal som diskusiu o tom, ako lepšie spravovať parkoviská v správe mesta, možno som očakával výmenu manažmentu Technických služieb, možno som čakal verejnú diskusiu, alebo prinajmenšom diskusiu na komisii pre dopravu, alebo výstavbu. Aj tento problém sa dá riešiť slušne. No čakal som zbytočne. Presne, ako v deväťdesiatych rokoch minulého storočia, BUM !!!!  Prišla rana priamo medzi oči !

 

Záver ?

A moje podozrenie sa potvrdilo. Priznám sa, že mi to medzi riadkami uniklo a Ľubo Gergeľ ma na to upozornil. V Humennom sa už NAŠIM ĽUĎOM ponúkajú nielen pracovné miesta bez výberového konania, ale už sa im aj rozdávajú majetky, na ktorých budú vyberať peniaze do vlastných vreciek. Chystá sa jeden obrovský podvod na Humenčanov. Niečo,čo tu ešte nebolo. Nebolo to tu ani za čias bývalého vedenia. Na Humenčanov sa chystá podvod s prenájmom parkovacích plôch v meste. Na rokovaní MZ 10.4.2019 bol zaradený bod, ktorý sa javí ako zo zlého sna.

Návrh uznesenia bol taký, že primátor  môže majetok mesta, odstavné plochy,  prenajať priamo za cenu 0,50 eur za m2 vybranému uchádzačovi. Dokonca aj tie, ktoré ešte nie sú postavené 😀

w) prenájme pozemkov za účelom užívania odstavných plôch, ak už boli v minulosti odstavné plochy vybudované na mestských pozemkoch, alebo za účelom zriadenia odstavných plôch, ak je ich možné v zmysle stavebného zákona na danom území zrealizovať, a to za cenu 0,50 eur/m²/rok.

 

Nie je čas viac sa o tom rozpisovať, ale pokiaľ sa chce ešte primátor Meričko pozrieť Humenčanom do očí a bez hanby sa prejsť po ulici, tak má jedinú možnosť.

Pokiaľ bolo uznesenie prijaté v tomto znení, tak toto uznesenie nemôže podpísať.  

 

Na čo ho touto cestou vyzývam ! 

Andrej Danko už nie je predsedom SNS

15.03.2020

Po voľbách, ktoré skončili neúspechom pre dovtedy koaličnú stranu SNS je čas na malé vyhodnotenie. Zároveň aj na odpovede na mnoho otázok ktoré dostávajú členovia najstaršej politickej strany na Slovensku. Ako je to možné, že strana dosiahla taký slabý výsledok? Čo bude SNS robiť ďalej a kto stojí teraz na čele strany? Áno, SNS je najstaršou stranou na politickej [...]

West Ham v Humennom

29.07.2019

Nestáva sa často, aby klub z anglickej najvyššej ligy hral v Humennom. Vlastne , za celú históriu sa to stalo len raz, pred pár dňami. Na našom ihrisku, v rámci prípravy, odohrala zápas rezerva West Hamu prípravný zápas s našimi futbalistami. Išlo konkrétne o mužstvo do 23 rokov, v ktorého radoch hrajú už aj futbalisti so skúsenosťami z Pemiere league, alebo európskych [...]

Humenné: Chceme tu turistov, alebo nie?

15.07.2019

Leto dáva do pohybu ľudí. Leto je hlavnou sezónou pre turistov. Niekto obľubuje more, iný hory. Niekto kultúrne podujatia, zahraničie, šport alebo adrenalín. Akých turistov by malo lákať mesto Humenné? Aj ja som strávil teraz pár dní v zahraničí. Včera som sa vracal autom v noci. Všetci spolucestujúci spali a tak som si to šinul prázdnymi cestami od Miškolca. [...]

Druhá svetová vojna / História /

Litva odsúdila ruský pohľad na druhú svetovú vojnu

07.04.2020 23:38

Litovský parlament v jednomyseľne prijatom vyhlásení vyzval Európu k odporu voči "historickému revizionizmu" a "dezinformáciám", aké uplatňuje a šíri Rusko ohľadom histórie druhej sv. vojny.

Tennessee

Zástupca šerifa v štáte Tennessee zastrelil útočníka, ktorý dobodal na smrť tri osoby

07.04.2020 22:00

Motív útočníkovho konania nebol bezprostredne známy.

Rafael Correa

Ekvádorského exprezidenta odsúdili na osem rokov väzenia

07.04.2020 21:57

V procese bolo obžalovaných celkovo 21 ľudí a kauza sa týkala úplatkov z rokov 2012 až 2016 a nelegálneho financovania strany Aliancie PAIS.

putá / zatykač /

Izraelská tajná služba zatkla špióna údajne pracujúceho pre Irán

07.04.2020 21:41

Muž mal byť v spojení s iránskymi agentmi pôsobiacimi v zahraničí, ktorí mu poskytli finančné prostriedky, pokyny a šifrovacie zariadenie.

23miroslav

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 20
Celková čítanosť: 94236x
Priemerná čítanosť článkov: 4712x

Autor blogu