Založ si blog

Bodka za jednými voľbami.

Poznáme už meno víťaza prezidentských volieb. Vyhral ten váš kandidát?
Prezidentská kampaň bola dlhá, agresívna a hlavne drahá. To, či vynaložené milióny stáli za to, ukážu až nasledujúce roky. Bude ich minimálne 5. Už prvé minúty po vyhlásení výsledkov priniesli teatrálne vystúpenie Beblavého a Štefunka.

Mám priateľov, ktorí by za Čaputovú dali život. Hodiny sa dokázali hádať a obraňovať jej vzdanie sa advokátskej praxe.
Mám priateľov, ktorí zdieľali každá Šefčovičove video a po večeroch roznášali po dedinách letáky.
Mám priateľov, ktorí v sobotu neboli voliť.
Mám aj priateľov, ktorí zámerne krúžkovali oboch kandidátov, na znak nesúhlasu.

Je jedno do ktorej skupiny patríte vy, nie je to teraz vôbec dôležité. Hlavné je, aby sme rešpektovali názor druhého, jeho právo rozhodnúť sa inak ako ja. Demokracia je o možnosti voľby a o rešpektovaní iného, hoci kritického názoru. Len tak sa posunieme bližšie k slušnému Slovensku a slušnému Humennému. Rešpektujte voľbu a názor každého človeka, len tak budú iní rešpektovať Vás.
A nový prezident? Ostáva nám len veriť, že bude prezidentkou celého Slovenska, nielen tých, ktorí im v sobotu 30.3.2019 odovzdali hlas a nielen tých, ktorí jej platili kampaň.

A samospráva? Zajtra je už uzávierka na podávanie oznámení členov okrskových volebných komisií pre voľby do Europarlamentu. Volebný kolotoč pokračuje.

Andrej Danko už nie je predsedom SNS

15.03.2020

Po voľbách, ktoré skončili neúspechom pre dovtedy koaličnú stranu SNS je čas na malé vyhodnotenie. Zároveň aj na odpovede na mnoho otázok ktoré dostávajú členovia najstaršej politickej strany na Slovensku. Ako je to možné, že strana dosiahla taký slabý výsledok? Čo bude SNS robiť ďalej a kto stojí teraz na čele strany? Áno, SNS je najstaršou stranou na politickej [...]

West Ham v Humennom

29.07.2019

Nestáva sa často, aby klub z anglickej najvyššej ligy hral v Humennom. Vlastne , za celú históriu sa to stalo len raz, pred pár dňami. Na našom ihrisku, v rámci prípravy, odohrala zápas rezerva West Hamu prípravný zápas s našimi futbalistami. Išlo konkrétne o mužstvo do 23 rokov, v ktorého radoch hrajú už aj futbalisti so skúsenosťami z Pemiere league, alebo európskych [...]

Humenné: Chceme tu turistov, alebo nie?

15.07.2019

Leto dáva do pohybu ľudí. Leto je hlavnou sezónou pre turistov. Niekto obľubuje more, iný hory. Niekto kultúrne podujatia, zahraničie, šport alebo adrenalín. Akých turistov by malo lákať mesto Humenné? Aj ja som strávil teraz pár dní v zahraničí. Včera som sa vracal autom v noci. Všetci spolucestujúci spali a tak som si to šinul prázdnymi cestami od Miškolca. [...]

Druhá svetová vojna / História /

Litva odsúdila ruský pohľad na druhú svetovú vojnu

07.04.2020 23:38

Litovský parlament v jednomyseľne prijatom vyhlásení vyzval Európu k odporu voči "historickému revizionizmu" a "dezinformáciám", aké uplatňuje a šíri Rusko ohľadom histórie druhej sv. vojny.

Tennessee

Zástupca šerifa v štáte Tennessee zastrelil útočníka, ktorý dobodal na smrť tri osoby

07.04.2020 22:00

Motív útočníkovho konania nebol bezprostredne známy.

Rafael Correa

Ekvádorského exprezidenta odsúdili na osem rokov väzenia

07.04.2020 21:57

V procese bolo obžalovaných celkovo 21 ľudí a kauza sa týkala úplatkov z rokov 2012 až 2016 a nelegálneho financovania strany Aliancie PAIS.

putá / zatykač /

Izraelská tajná služba zatkla špióna údajne pracujúceho pre Irán

07.04.2020 21:41

Muž mal byť v spojení s iránskymi agentmi pôsobiacimi v zahraničí, ktorí mu poskytli finančné prostriedky, pokyny a šifrovacie zariadenie.

23miroslav

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 20
Celková čítanosť: 94232x
Priemerná čítanosť článkov: 4712x

Autor blogu