Založ si blog

Plastové poháre v Humennom a 700 litrov nafty

V Humennom máme za sebou ďalší ročník Švejkových pivných dní. Boli ste?  Tí ktorí ich pred rokom kritizovali, dnes túto akciu velebia ako úžasnú. Pritom sa dokopy nič nezmenilo.

Poslanec Šudík na svojej fb stránke píše, že mesto by malo zakázať používanie jednorázových plastových pohárov na Švejkových pivných dňoch. Že to vraj navrhli a vedenie mesta na to nereagovalo.

Nuž, poslanec, predseda Komisie životného prostredia a člen Dozornej rady 1. Humenskej a.s a člen niekoľkých školských rád sa snaží ísť s dobou. Veď každý naokolo hovorí o zakázaní jednorázových pohárov a slamiek. Dokonca aj študentka zo Švédska.Treba ich zrušiť!

No na druhej strane je tu ďalšia akcia, ktorá bola novinkou tohtoročných Švejkových dní. Bol to zraz ťahačov. Bola to “spanilá jazda” 70 ťahačov z Michaloviec do Humenného a následná prezentácia na parkovisku.

 

 

Neviem koľko má presne taký ťahač spotrebu, ale odhadujem ju na minimálne 20 litrov/100 km. (sám ťahač). Cesta z Michaloviec do Humenného na parkovisko je dlhá približne 25 km. Takže tam a späť to je 50 km. 70 ťahačov prešlo spolu 3500 kilometrov. Spálili pri tom minimálne 700 litrov nafty. Je to tri a pol suda.

 

 

Vážení poslanci. Čo keby ste už konečne začali veci riešiť koncepčne a nepredbiehali sa v tom, kto dá lepší status na sociálnu sieť? Jeden poslanec sa chváli aká to je veľkolepá akcia, dostať 70 kamiónov do mesta a druhý chce zrušiť jednorázové plastové poháre. Presne ako PAT a MAT. Jeden sa chváli, že spálil 700 litrov nafty a druhý “ chce“ šetriť prírodu. Tak páni poslanci, chce životné prostredie chrániť, alebo nie?

 

Čo tak konečne si sadnúť k myšlienke Švejkových pivných dní? Keby sme tomu dali nejakú koncepciu, systém a myšlienku? Či vám to vyhovuje takto, strieľať od pása? Čo tak zveriť to do rúk odborníkom? Naozajstným odborníkom v tomto obore.

 

Švejkové pivné dni by mali byť moderným festivalom s jasnou koncepciou a marketingom. Ak to má byť o pive, tak sa venujme pivu. Keď z tohto pivného festivalu chceme urobiť ďalšie trhy, tak to aj tak premenujme.

 

Myslím, že je veľmi veľa možností, ako pivný festival urobiť skvelým miestom na prezentáciu piva. Veď to, že v Humennom bolo v predaji najviac pivných značiek z celej vtedajšej ČSSR, je historický fakt a na tom treba budovať. Švejkové pivné dni majú potenciál byť minimálne regionálnym festivalom tohto nápoja. Základy boli položené už desaťročia dozadu. Bývalé vedenie mesta začalo s organizovaním pivných dní. Priznám sa, táto myšlienka sa mi na začiatku nepáčila, ale čas, dal za pravdu tým, ktorí s týmto nápadom prišli. Chce to len schopné vedenie tohto festivalu. Nezahoďme túto možnosť, organizujme toto podujatie slušne, s rozumom a s tým, že chceme dosiahnuť nejaký cieľ. Mali by ním byť spokojní ľudia, spokojné pivovary, spokojné mesto, čistejšie životné prostredie. A samozrejme niečo navyše…  

No myslím, že robiť reklamu novému ťahaču , pri jeho prezentácii po Slovensku a kvôli tomu spáliť 700 litrov nafty, by to nemalo byť.

 

Korupcia v Humennom: Cash pre policajta, pre primátora ponožky?

24.11.2020

Mysleli ste si, že primátor mesta Humenné, Miloš Meričko ( Oľano, SaS, Progresívne Slovensko, KDH, SPolu… ) bude bez korupčných káuz? Mysleli ste si, že nič také sa nemôže stať a on bude vzorom čestnosti a boja proti korupcii? Čakali ste, že po svojom nástupe do funkcie odhalí množstvo káuz bývalého vedenia, predražené zákazky a zneužívania právomocí [...]

Andrej Danko už nie je predsedom SNS

15.03.2020

Po voľbách, ktoré skončili neúspechom pre dovtedy koaličnú stranu SNS je čas na malé vyhodnotenie. Zároveň aj na odpovede na mnoho otázok ktoré dostávajú členovia najstaršej politickej strany na Slovensku. Ako je to možné, že strana dosiahla taký slabý výsledok? Čo bude SNS robiť ďalej a kto stojí teraz na čele strany? Áno, SNS je najstaršou stranou na politickej [...]

West Ham v Humennom

29.07.2019

Nestáva sa často, aby klub z anglickej najvyššej ligy hral v Humennom. Vlastne , za celú históriu sa to stalo len raz, pred pár dňami. Na našom ihrisku, v rámci prípravy, odohrala zápas rezerva West Hamu prípravný zápas s našimi futbalistami. Išlo konkrétne o mužstvo do 23 rokov, v ktorého radoch hrajú už aj futbalisti so skúsenosťami z Pemiere league, alebo európskych [...]

Peter Pellegrini

Hlas bez prekvapenia. Na sneme zvolili za šéfa Pellegriniho

28.11.2020 11:44, aktualizované: 13:19

Na ustanovujúcom sneme strany Hlas-SD zvolili Petra Pellegriniho za predsedu strany. Podpredsedami sú Denisa Saková, Richard Raši a Erik Tomáš.

covid, testovanie, Orava, koronavírus, plošné testovanie

PCR testy odhalili 1526 nových prípadov, pribudlo 27 úmrtí

28.11.2020 10:10, aktualizované: 11:25

Počas uplynulého dňa urobili spolu 9892 PCR testov.

Parlament NRSR

Baránek o politických preferenciách: Zmysluplná koalícia je v nedohľadne

28.11.2020 09:00

Prieskum politických prefrencií v novembri naznačil, že keby voľby dopadli podľa nich, žiadna zmysluplná koalícia sa nečrtá.

koronavírus, USA, Pensylvánia

ONLINE: Európa bude mať iné Vianoce. Niektoré štáty uvoľnia opatrenia

28.11.2020 07:45, aktualizované: 12:53

Írsko či Belgicko zmiernia niektoré opatrenia, ktoré zaviedli v boji proti koronavírusu. Vianoce však budú iné ako rok predtým.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 21
Celková čítanosť: 104725x
Priemerná čítanosť článkov: 4987x

Autor blogu