Založ si blog

Plastové poháre v Humennom a 700 litrov nafty

V Humennom máme za sebou ďalší ročník Švejkových pivných dní. Boli ste?  Tí ktorí ich pred rokom kritizovali, dnes túto akciu velebia ako úžasnú. Pritom sa dokopy nič nezmenilo.

Poslanec Šudík na svojej fb stránke píše, že mesto by malo zakázať používanie jednorázových plastových pohárov na Švejkových pivných dňoch. Že to vraj navrhli a vedenie mesta na to nereagovalo.

Nuž, poslanec, predseda Komisie životného prostredia a člen Dozornej rady 1. Humenskej a.s a člen niekoľkých školských rád sa snaží ísť s dobou. Veď každý naokolo hovorí o zakázaní jednorázových pohárov a slamiek. Dokonca aj študentka zo Švédska.Treba ich zrušiť!

No na druhej strane je tu ďalšia akcia, ktorá bola novinkou tohtoročných Švejkových dní. Bol to zraz ťahačov. Bola to “spanilá jazda” 70 ťahačov z Michaloviec do Humenného a následná prezentácia na parkovisku.

 

 

Neviem koľko má presne taký ťahač spotrebu, ale odhadujem ju na minimálne 20 litrov/100 km. (sám ťahač). Cesta z Michaloviec do Humenného na parkovisko je dlhá približne 25 km. Takže tam a späť to je 50 km. 70 ťahačov prešlo spolu 3500 kilometrov. Spálili pri tom minimálne 700 litrov nafty. Je to tri a pol suda.

 

 

Vážení poslanci. Čo keby ste už konečne začali veci riešiť koncepčne a nepredbiehali sa v tom, kto dá lepší status na sociálnu sieť? Jeden poslanec sa chváli aká to je veľkolepá akcia, dostať 70 kamiónov do mesta a druhý chce zrušiť jednorázové plastové poháre. Presne ako PAT a MAT. Jeden sa chváli, že spálil 700 litrov nafty a druhý “ chce“ šetriť prírodu. Tak páni poslanci, chce životné prostredie chrániť, alebo nie?

 

Čo tak konečne si sadnúť k myšlienke Švejkových pivných dní? Keby sme tomu dali nejakú koncepciu, systém a myšlienku? Či vám to vyhovuje takto, strieľať od pása? Čo tak zveriť to do rúk odborníkom? Naozajstným odborníkom v tomto obore.

 

Švejkové pivné dni by mali byť moderným festivalom s jasnou koncepciou a marketingom. Ak to má byť o pive, tak sa venujme pivu. Keď z tohto pivného festivalu chceme urobiť ďalšie trhy, tak to aj tak premenujme.

 

Myslím, že je veľmi veľa možností, ako pivný festival urobiť skvelým miestom na prezentáciu piva. Veď to, že v Humennom bolo v predaji najviac pivných značiek z celej vtedajšej ČSSR, je historický fakt a na tom treba budovať. Švejkové pivné dni majú potenciál byť minimálne regionálnym festivalom tohto nápoja. Základy boli položené už desaťročia dozadu. Bývalé vedenie mesta začalo s organizovaním pivných dní. Priznám sa, táto myšlienka sa mi na začiatku nepáčila, ale čas, dal za pravdu tým, ktorí s týmto nápadom prišli. Chce to len schopné vedenie tohto festivalu. Nezahoďme túto možnosť, organizujme toto podujatie slušne, s rozumom a s tým, že chceme dosiahnuť nejaký cieľ. Mali by ním byť spokojní ľudia, spokojné pivovary, spokojné mesto, čistejšie životné prostredie. A samozrejme niečo navyše…  

No myslím, že robiť reklamu novému ťahaču , pri jeho prezentácii po Slovensku a kvôli tomu spáliť 700 litrov nafty, by to nemalo byť.

 

West Ham v Humennom

29.07.2019

Nestáva sa často, aby klub z anglickej najvyššej ligy hral v Humennom. Vlastne , za celú históriu sa to stalo len raz, pred pár dňami. Na našom ihrisku, v rámci prípravy, odohrala zápas rezerva viac »

Humenné: Chceme tu turistov, alebo nie?

15.07.2019

Leto dáva do pohybu ľudí. Leto je hlavnou sezónou pre turistov. Niekto obľubuje more, iný hory. Niekto kultúrne podujatia, zahraničie, šport alebo adrenalín. Akých turistov by malo lákať mesto viac »

Győr, Wiedeň a Knopfler.

08.07.2019

Je čas dovoleniek a tak si prečítajte krátky blog z jednej letnej cesty. Humennému, jeho problémom a najmä riešeniam sa budeme venovať o týždeň. Koncert Marka Knopflera sme spojili s krátkym viac »

Nemecko, koronavírus, karneval

Koronavírus je pred hranicami Slovenska

27.02.2020 00:00

Koronavírus je krok od slovenských hraníc. Do týždňa až dvoch prekročí naše hranice, tvrdí Vladimír Krčméry, riaditeľ Slovenského tropického inštitútu.

Klaus Iohannis

Rumunský prezident poveril zostavením vlády ministra financií Florina Citu

26.02.2020 22:05

Podľa analytikov je tento prezidentov krok súčasťou jeho plánu na vypísanie predčasných volieb.

Zuzana Čaputová

Ústavní činitelia vyzvali k voľbám. Účasťou podľa Čaputovej prijímame spoluzodpovednosť za štát

26.02.2020 19:50, aktualizované: 20:00

Podľa prezidentkiných slov sme si v deň volieb všetci rovní, lebo každý má len jeden hlas.

Za ľudí / Andrej Kiska

Kiska potvrdil autenticitu komunikácie s premiérom, ten ju označil za divadlo

26.02.2020 19:36

Komunikácia súvisí s prípadom údajného vydierania Kisku Ficom pri voľbe ústavných sudcov.

23miroslav

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 19
Celková čítanosť: 58548x
Priemerná čítanosť článkov: 3081x

Autor blogu