Založ si blog

Plastové poháre v Humennom a 700 litrov nafty

V Humennom máme za sebou ďalší ročník Švejkových pivných dní. Boli ste?  Tí ktorí ich pred rokom kritizovali, dnes túto akciu velebia ako úžasnú. Pritom sa dokopy nič nezmenilo.

Poslanec Šudík na svojej fb stránke píše, že mesto by malo zakázať používanie jednorázových plastových pohárov na Švejkových pivných dňoch. Že to vraj navrhli a vedenie mesta na to nereagovalo.

Nuž, poslanec, predseda Komisie životného prostredia a člen Dozornej rady 1. Humenskej a.s a člen niekoľkých školských rád sa snaží ísť s dobou. Veď každý naokolo hovorí o zakázaní jednorázových pohárov a slamiek. Dokonca aj študentka zo Švédska.Treba ich zrušiť!

No na druhej strane je tu ďalšia akcia, ktorá bola novinkou tohtoročných Švejkových dní. Bol to zraz ťahačov. Bola to “spanilá jazda” 70 ťahačov z Michaloviec do Humenného a následná prezentácia na parkovisku.

 

 

Neviem koľko má presne taký ťahač spotrebu, ale odhadujem ju na minimálne 20 litrov/100 km. (sám ťahač). Cesta z Michaloviec do Humenného na parkovisko je dlhá približne 25 km. Takže tam a späť to je 50 km. 70 ťahačov prešlo spolu 3500 kilometrov. Spálili pri tom minimálne 700 litrov nafty. Je to tri a pol suda.

 

 

Vážení poslanci. Čo keby ste už konečne začali veci riešiť koncepčne a nepredbiehali sa v tom, kto dá lepší status na sociálnu sieť? Jeden poslanec sa chváli aká to je veľkolepá akcia, dostať 70 kamiónov do mesta a druhý chce zrušiť jednorázové plastové poháre. Presne ako PAT a MAT. Jeden sa chváli, že spálil 700 litrov nafty a druhý “ chce“ šetriť prírodu. Tak páni poslanci, chce životné prostredie chrániť, alebo nie?

 

Čo tak konečne si sadnúť k myšlienke Švejkových pivných dní? Keby sme tomu dali nejakú koncepciu, systém a myšlienku? Či vám to vyhovuje takto, strieľať od pása? Čo tak zveriť to do rúk odborníkom? Naozajstným odborníkom v tomto obore.

 

Švejkové pivné dni by mali byť moderným festivalom s jasnou koncepciou a marketingom. Ak to má byť o pive, tak sa venujme pivu. Keď z tohto pivného festivalu chceme urobiť ďalšie trhy, tak to aj tak premenujme.

 

Myslím, že je veľmi veľa možností, ako pivný festival urobiť skvelým miestom na prezentáciu piva. Veď to, že v Humennom bolo v predaji najviac pivných značiek z celej vtedajšej ČSSR, je historický fakt a na tom treba budovať. Švejkové pivné dni majú potenciál byť minimálne regionálnym festivalom tohto nápoja. Základy boli položené už desaťročia dozadu. Bývalé vedenie mesta začalo s organizovaním pivných dní. Priznám sa, táto myšlienka sa mi na začiatku nepáčila, ale čas, dal za pravdu tým, ktorí s týmto nápadom prišli. Chce to len schopné vedenie tohto festivalu. Nezahoďme túto možnosť, organizujme toto podujatie slušne, s rozumom a s tým, že chceme dosiahnuť nejaký cieľ. Mali by ním byť spokojní ľudia, spokojné pivovary, spokojné mesto, čistejšie životné prostredie. A samozrejme niečo navyše…  

No myslím, že robiť reklamu novému ťahaču , pri jeho prezentácii po Slovensku a kvôli tomu spáliť 700 litrov nafty, by to nemalo byť.

 

Andrej Danko už nie je predsedom SNS

15.03.2020

Po voľbách, ktoré skončili neúspechom pre dovtedy koaličnú stranu SNS je čas na malé vyhodnotenie. Zároveň aj na odpovede na mnoho otázok ktoré dostávajú členovia najstaršej politickej strany na Slovensku. Ako je to možné, že strana dosiahla taký slabý výsledok? Čo bude SNS robiť ďalej a kto stojí teraz na čele strany? Áno, SNS je najstaršou stranou na politickej [...]

West Ham v Humennom

29.07.2019

Nestáva sa často, aby klub z anglickej najvyššej ligy hral v Humennom. Vlastne , za celú históriu sa to stalo len raz, pred pár dňami. Na našom ihrisku, v rámci prípravy, odohrala zápas rezerva West Hamu prípravný zápas s našimi futbalistami. Išlo konkrétne o mužstvo do 23 rokov, v ktorého radoch hrajú už aj futbalisti so skúsenosťami z Pemiere league, alebo európskych [...]

Humenné: Chceme tu turistov, alebo nie?

15.07.2019

Leto dáva do pohybu ľudí. Leto je hlavnou sezónou pre turistov. Niekto obľubuje more, iný hory. Niekto kultúrne podujatia, zahraničie, šport alebo adrenalín. Akých turistov by malo lákať mesto Humenné? Aj ja som strávil teraz pár dní v zahraničí. Včera som sa vracal autom v noci. Všetci spolucestujúci spali a tak som si to šinul prázdnymi cestami od Miškolca. [...]

Druhá svetová vojna / História /

Litva odsúdila ruský pohľad na druhú svetovú vojnu

07.04.2020 23:38

Litovský parlament v jednomyseľne prijatom vyhlásení vyzval Európu k odporu voči "historickému revizionizmu" a "dezinformáciám", aké uplatňuje a šíri Rusko ohľadom histórie druhej sv. vojny.

Tennessee

Zástupca šerifa v štáte Tennessee zastrelil útočníka, ktorý dobodal na smrť tri osoby

07.04.2020 22:00

Motív útočníkovho konania nebol bezprostredne známy.

Rafael Correa

Ekvádorského exprezidenta odsúdili na osem rokov väzenia

07.04.2020 21:57

V procese bolo obžalovaných celkovo 21 ľudí a kauza sa týkala úplatkov z rokov 2012 až 2016 a nelegálneho financovania strany Aliancie PAIS.

putá / zatykač /

Izraelská tajná služba zatkla špióna údajne pracujúceho pre Irán

07.04.2020 21:41

Muž mal byť v spojení s iránskymi agentmi pôsobiacimi v zahraničí, ktorí mu poskytli finančné prostriedky, pokyny a šifrovacie zariadenie.

23miroslav

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 20
Celková čítanosť: 94233x
Priemerná čítanosť článkov: 4712x

Autor blogu