Založ si blog

Andrej Danko už nie je predsedom SNS

Po voľbách, ktoré skončili neúspechom pre dovtedy koaličnú stranu SNS je čas na malé vyhodnotenie. Zároveň aj na odpovede na mnoho otázok ktoré dostávajú členovia najstaršej politickej strany na  Slovensku. Ako je to možné, že strana dosiahla taký slabý výsledok? Čo bude SNS robiť ďalej a kto stojí teraz na čele strany?

Áno, SNS je najstaršou stranou na politickej mape Slovenska. Je tu už od roku 1871. Za toto obdobie si vydobyla pevnú pozíciu, ako strana obhajujúca rýdzo slovenské záujmy a záujmy Slovákov a Sloveniek. No v poslednom čase jej volebný výsledok nezodpovedá potenciálu, ktorý majú ľudia v regiónoch. 

Po výmene predsedov v roku 2012,  kedy Slotu vymenil Andrej Danko, sa strana dostala opäť do parlamentu a dokonca aj do vlády. Jej popularita rástla a stúpala až do roku 2017. Odvtedy je to už, bohužiaľ, strmhlavý pád dolu, až k roku 2020 s volebným výsledkom tesne nad 3 percentá.

Stranu prevzal po Slotovi a dostala sa do vlády

To dáva strane šancu aj naďalej využívať štátny príspevok na činnosť strany, no na druhej strane chýba členskej základni motivácia na ďalšiu prácu. Takýto výsledok čakal málokto, hoci zverejnené prieskumy v čase moratória signalizovali veľa. 

Poškodilo strane spojenie so Smerom, alebo to bolo čisto osobné zlyhanie jej predsedu Andreja Danka? Nezávislí komentátori, ale aj členovia strany sa zajedno zhodujú v tom, že tieto voľby prehral strane SNS Andrej Danko sám. Jeho egocentrizmus s neustálym ľutovaním sa, stál stranu účasť v parlamente.

A.Danko rád používa v diskusiách slovo „JA“. Vidieť to aj na webe sns

Slovenská národná strana, nemala vo voľbách žiadnu stratégiu a organizáciu. Neexistoval žiadny volebný štáb, alebo komunikačný tím. Neexistovala jednotná stratégia a postup. Samotný predseda strany nevystrčil nos z Bratislavy, resp zo svojich kancelárií v Národnej rada. Nerátam samozrejme účasť v televíznych debatách. Stana nemala žiadnu centrálnu distribúciu letákov a iných podporných materiálov. Dokonca ani nedistribuovala z centrály žiadne volebné noviny. Nehovorím už o financiách pre kraje, tie nedostali na kampaň ani cent. Výsledkom bola chaotická kampaň s nejednotnou grafikou a postupom. Strane chýbalo základné posolstvo. Kandidáti bojovali sami na celom území Slovenska, ako partizáni, výsadkári.. V tme, bez vyzbroja, velenia a cieľa. 

Z toho dokonca vyplynuli rôzne situácie, kedy si najmä kandidáti zo západu Slovenska, pracne hľadali kontakty a informácie, kde sa koná predvolebné stretnutie v regiónoch, na ktoré by mohli prísť. Takto sa jednotná 150 členná kandidátka rozbila na skupinky dvoch až štyroch kandidátov a tí sa trápili v kampani, financovanej prevažne z vlastných zdrojov. 

Médiá chrlili útoky na SNS denne a nebolo hodiny, aby sa neobjavil titulok, v ktorom by nebol spomenutý Danko a SNS. Napriek tomu, že strana presadila množstvo skvelých opatrení na zlepšenie života na Slovensku, v médiach rezonovali len negatívne správy. Začalo to kapitánskymi výložkami, pokračovalo rigoróznou prácou a stíhačkami. Neskôr to už bol atak za každý brept. Posledným úderom bol výstup na poslednej schôdzi parlamentu a odchod z televíznej diskusie na štýl Slotu.

Takmer všetky aktuality na oficiálnom straníckom webe začínajú: A. Danko…

Slovenská národná strana je pred zlomovým volebným snemom, ktorý by sa mal konať čo najskôr. V krátkej tlačovke, hneď po voľbách Andrej Danko deklaroval, že celé vedenie strany položí svoje funkcie na tomto volebnom sneme. Sám o sebe povedal, že bojuje a zvažuje čo ďalej. Posledný volebný snem Slovenskej národnej strany prebehol 13.marca 2016 a Andrej Danko dostal poverenie viesť stranu na 4 roky.

Jeho čas vo vedení strany skončil.

West Ham v Humennom

29.07.2019

Nestáva sa často, aby klub z anglickej najvyššej ligy hral v Humennom. Vlastne , za celú históriu sa to stalo len raz, pred pár dňami. Na našom ihrisku, v rámci prípravy, odohrala zápas rezerva West Hamu prípravný zápas s našimi futbalistami. Išlo konkrétne o mužstvo do 23 rokov, v ktorého radoch hrajú už aj futbalisti so skúsenosťami z Pemiere league, alebo európskych [...]

Humenné: Chceme tu turistov, alebo nie?

15.07.2019

Leto dáva do pohybu ľudí. Leto je hlavnou sezónou pre turistov. Niekto obľubuje more, iný hory. Niekto kultúrne podujatia, zahraničie, šport alebo adrenalín. Akých turistov by malo lákať mesto Humenné? Aj ja som strávil teraz pár dní v zahraničí. Včera som sa vracal autom v noci. Všetci spolucestujúci spali a tak som si to šinul prázdnymi cestami od Miškolca. [...]

Győr, Wiedeň a Knopfler.

08.07.2019

Je čas dovoleniek a tak si prečítajte krátky blog z jednej letnej cesty. Humennému, jeho problémom a najmä riešeniam sa budeme venovať o týždeň. Koncert Marka Knopflera sme spojili s krátkym výletom do Győru a samotnej Viedne. Boli to len dve noci, no veľmi zaujímavé. V Maďarsku sme prespali neplánovane, ale mesto nás prekvapilo. Príjemne. Návštevu starého chrámu [...]

Druhá svetová vojna / História /

Litva odsúdila ruský pohľad na druhú svetovú vojnu

07.04.2020 23:38

Litovský parlament v jednomyseľne prijatom vyhlásení vyzval Európu k odporu voči "historickému revizionizmu" a "dezinformáciám", aké uplatňuje a šíri Rusko ohľadom histórie druhej sv. vojny.

Tennessee

Zástupca šerifa v štáte Tennessee zastrelil útočníka, ktorý dobodal na smrť tri osoby

07.04.2020 22:00

Motív útočníkovho konania nebol bezprostredne známy.

Rafael Correa

Ekvádorského exprezidenta odsúdili na osem rokov väzenia

07.04.2020 21:57

V procese bolo obžalovaných celkovo 21 ľudí a kauza sa týkala úplatkov z rokov 2012 až 2016 a nelegálneho financovania strany Aliancie PAIS.

putá / zatykač /

Izraelská tajná služba zatkla špióna údajne pracujúceho pre Irán

07.04.2020 21:41

Muž mal byť v spojení s iránskymi agentmi pôsobiacimi v zahraničí, ktorí mu poskytli finančné prostriedky, pokyny a šifrovacie zariadenie.

23miroslav

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 20
Celková čítanosť: 94246x
Priemerná čítanosť článkov: 4712x

Autor blogu