Založ si blog

Andrej Danko už nie je predsedom SNS

Po voľbách, ktoré skončili neúspechom pre dovtedy koaličnú stranu SNS je čas na malé vyhodnotenie. Zároveň aj na odpovede na mnoho otázok ktoré dostávajú členovia najstaršej politickej strany na  Slovensku. Ako je to možné, že strana dosiahla taký slabý výsledok? Čo bude SNS robiť ďalej a kto stojí teraz na čele strany?

Áno, SNS je najstaršou stranou na politickej mape Slovenska. Je tu už od roku 1871. Za toto obdobie si vydobyla pevnú pozíciu, ako strana obhajujúca rýdzo slovenské záujmy a záujmy Slovákov a Sloveniek. No v poslednom čase jej volebný výsledok nezodpovedá potenciálu, ktorý majú ľudia v regiónoch. 

Po výmene predsedov v roku 2012,  kedy Slotu vymenil Andrej Danko, sa strana dostala opäť do parlamentu a dokonca aj do vlády. Jej popularita rástla a stúpala až do roku 2017. Odvtedy je to už, bohužiaľ, strmhlavý pád dolu, až k roku 2020 s volebným výsledkom tesne nad 3 percentá.

Stranu prevzal po Slotovi a dostala sa do vlády

To dáva strane šancu aj naďalej využívať štátny príspevok na činnosť strany, no na druhej strane chýba členskej základni motivácia na ďalšiu prácu. Takýto výsledok čakal málokto, hoci zverejnené prieskumy v čase moratória signalizovali veľa. 

Poškodilo strane spojenie so Smerom, alebo to bolo čisto osobné zlyhanie jej predsedu Andreja Danka? Nezávislí komentátori, ale aj členovia strany sa zajedno zhodujú v tom, že tieto voľby prehral strane SNS Andrej Danko sám. Jeho egocentrizmus s neustálym ľutovaním sa, stál stranu účasť v parlamente.

A.Danko rád používa v diskusiách slovo „JA“. Vidieť to aj na webe sns

Slovenská národná strana, nemala vo voľbách žiadnu stratégiu a organizáciu. Neexistoval žiadny volebný štáb, alebo komunikačný tím. Neexistovala jednotná stratégia a postup. Samotný predseda strany nevystrčil nos z Bratislavy, resp zo svojich kancelárií v Národnej rada. Nerátam samozrejme účasť v televíznych debatách. Stana nemala žiadnu centrálnu distribúciu letákov a iných podporných materiálov. Dokonca ani nedistribuovala z centrály žiadne volebné noviny. Nehovorím už o financiách pre kraje, tie nedostali na kampaň ani cent. Výsledkom bola chaotická kampaň s nejednotnou grafikou a postupom. Strane chýbalo základné posolstvo. Kandidáti bojovali sami na celom území Slovenska, ako partizáni, výsadkári.. V tme, bez vyzbroja, velenia a cieľa. 

Z toho dokonca vyplynuli rôzne situácie, kedy si najmä kandidáti zo západu Slovenska, pracne hľadali kontakty a informácie, kde sa koná predvolebné stretnutie v regiónoch, na ktoré by mohli prísť. Takto sa jednotná 150 členná kandidátka rozbila na skupinky dvoch až štyroch kandidátov a tí sa trápili v kampani, financovanej prevažne z vlastných zdrojov. 

Médiá chrlili útoky na SNS denne a nebolo hodiny, aby sa neobjavil titulok, v ktorom by nebol spomenutý Danko a SNS. Napriek tomu, že strana presadila množstvo skvelých opatrení na zlepšenie života na Slovensku, v médiach rezonovali len negatívne správy. Začalo to kapitánskymi výložkami, pokračovalo rigoróznou prácou a stíhačkami. Neskôr to už bol atak za každý brept. Posledným úderom bol výstup na poslednej schôdzi parlamentu a odchod z televíznej diskusie na štýl Slotu.

Takmer všetky aktuality na oficiálnom straníckom webe začínajú: A. Danko…

Slovenská národná strana je pred zlomovým volebným snemom, ktorý by sa mal konať čo najskôr. V krátkej tlačovke, hneď po voľbách Andrej Danko deklaroval, že celé vedenie strany položí svoje funkcie na tomto volebnom sneme. Sám o sebe povedal, že bojuje a zvažuje čo ďalej. Posledný volebný snem Slovenskej národnej strany prebehol 13.marca 2016 a Andrej Danko dostal poverenie viesť stranu na 4 roky.

Jeho čas vo vedení strany skončil.

Korupcia v Humennom: Cash pre policajta, pre primátora ponožky?

24.11.2020

Mysleli ste si, že primátor mesta Humenné, Miloš Meričko ( Oľano, SaS, Progresívne Slovensko, KDH, SPolu… ) bude bez korupčných káuz? Mysleli ste si, že nič také sa nemôže stať a on bude vzorom čestnosti a boja proti korupcii? Čakali ste, že po svojom nástupe do funkcie odhalí množstvo káuz bývalého vedenia, predražené zákazky a zneužívania právomocí [...]

West Ham v Humennom

29.07.2019

Nestáva sa často, aby klub z anglickej najvyššej ligy hral v Humennom. Vlastne , za celú históriu sa to stalo len raz, pred pár dňami. Na našom ihrisku, v rámci prípravy, odohrala zápas rezerva West Hamu prípravný zápas s našimi futbalistami. Išlo konkrétne o mužstvo do 23 rokov, v ktorého radoch hrajú už aj futbalisti so skúsenosťami z Pemiere league, alebo európskych [...]

Humenné: Chceme tu turistov, alebo nie?

15.07.2019

Leto dáva do pohybu ľudí. Leto je hlavnou sezónou pre turistov. Niekto obľubuje more, iný hory. Niekto kultúrne podujatia, zahraničie, šport alebo adrenalín. Akých turistov by malo lákať mesto Humenné? Aj ja som strávil teraz pár dní v zahraničí. Včera som sa vracal autom v noci. Všetci spolucestujúci spali a tak som si to šinul prázdnymi cestami od Miškolca. [...]

Bernard Papánek

Zomrel 101-ročný hrdina druhej svetovej vojny Bernard Papánek

22.01.2021 00:50

V nedeľu sa dožil krásnych 101 rokov, tento štvrtok zomrel. Slovensko stratilo Bernarda Papánka, jedného z najdlhšie žijúcich vojenských veteránov.

Koronavírus / Testovanie / Covid /

Anketa: Čo si myslia o skríningovom testovaní starostovia?

22.01.2021 00:00

Na Slovensku prebieha skríningové testovanie, najväčší nápor bude počas víkendu. Ako sa na to pozerajú starostovia?

vakcína očkovanie koronavírus

Očkovanie ľudí, ktorí prežili holokaust, možno preplatí Izrael

22.01.2021 00:00

Izraelská vláda chce zabezpečiť očkovanie vakcínami proti ochoreniu COVID-19 všetkých preživších holokaust.

pocasie-22-1-2021

Vyskočia teploty nad 14 stupňov? Víkend sa však pokazí

22.01.2021 00:00

Piatok bude veľmi teplý, ale víkend postupne prinesie studenšie počasie. Kam až klesnú teploty?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 21
Celková čítanosť: 106577x
Priemerná čítanosť článkov: 5075x

Autor blogu